
Renesas Electronics America Inc
Product No:
502MLFT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.3865
5.3865
10
4.83835
48.3835
25
4.57444
114.361
100
3.96435
396.435
250
3.76105
940.2625
500
3.37478
1687.39
1000
2.8462
2846.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | CMOS |
| Series | LOCO™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 190MHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 502M |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Differential - Input:Output | No/No |