
Essentra Components
Product No:
50M100150H060
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M10 X 1.5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4725
1.4725
5
1.2236
6.118
10
1.102
11.02
25
0.97964
24.491
50
0.8816
44.08
100
0.857185
85.7185
250
0.832694
208.1735
500
0.808203
404.1015
1000
0.73472
734.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Machine Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.197" (5.00mm) |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Head Diameter | 0.787" (20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Flat Head |
| Length - Overall | 2.362" (60.00mm) |
| Base Product Number | 50M100150 |
| Length - Below Head | 2.165" (55.00mm) |