
Essentra Components
Product No:
50M100150J030
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
5
0.9842
4.921
10
0.88635
8.8635
25
0.78774
19.6935
50
0.70908
35.454
100
0.689415
68.9415
250
0.66975
167.4375
500
0.650028
325.014
1000
0.590938
590.938
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Bolt |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Hex Socket |
| Head Height | - |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Head Diameter | 0.630" (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Hex Head |
| Length - Overall | 1.476" (37.50mm) |
| Base Product Number | 50M100150 |
| Length - Below Head | 1.181" (30.00mm) |