
Essentra Components
Product No:
50M100150N016
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M10 X 1.5 THR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
5
0.8778
4.389
10
0.7904
7.904
25
0.70262
17.5655
50
0.63251
31.6255
100
0.61484
61.484
250
0.597322
149.3305
500
0.579747
289.8735
1000
0.527041
527.041
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Machine Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | - |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Head Diameter | 0.787" (20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.866" (22.00mm) |
| Base Product Number | 50M100150 |
| Length - Below Head | 0.630" (16.00mm) |