
Essentra Components
Product No:
50M100150N020
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M10 X 1.5 THR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0925
1.0925
5
0.9082
4.541
10
0.81795
8.1795
25
0.72694
18.1735
50
0.65417
32.7085
100
0.63593
63.593
250
0.617766
154.4415
500
0.599583
299.7915
1000
0.545072
545.072
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Machine Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | - |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Head Diameter | 0.787" (20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 1.024" (26.00mm) |
| Base Product Number | 50M100150 |
| Length - Below Head | 0.787" (20.00mm) |