
Littelfuse Inc.
Product No:
5.0SMDJ24A-T7
Manufacturer:
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
500
0.948537
474.2685
1000
0.785935
785.935
2500
0.731728
1829.32
5000
0.704624
3523.12
12500
0.67753
8469.125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | 5.0SMDJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Telecom |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 5000W (5kW) |
| Base Product Number | 5.0SMDJ |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-214AB (SMCJ) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 38.9V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 129A |