
Visual Communications Company - VCC
Product No:
5100H3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED AMBER 1/4" HOLE PANEL MOUNT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8595
2.8595
10
1.90855
19.0855
100
1.468985
146.8985
500
1.327872
663.936
1000
1.14114
1141.14
2000
1.078896
2157.792
5000
1.053996
5269.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Type | LED |
| Series | 5100H |
| Current | 35mA |
| Package | Bag |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2V |
| Features | - |
| Lens Size | - |
| Lamp Color | Amber |
| Lens Color | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Viewing Angle | - |
| Product Status | Active |
| Lens Transparency | - |
| Termination Style | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Wavelength - Peak | 608nm |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.25" (6.35mm) |