
Visual Communications Company - VCC
Product No:
5102H3-5V
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED AMBER 1/4" HOLE 5V PANEL MNT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1445
3.1445
10
2.22015
22.2015
100
1.8183
181.83
500
1.532882
766.441
1000
1.406019
1406.019
2000
1.347879
2695.758
5000
1.32145
6607.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Type | LED |
| Series | 5102H |
| Current | 15mA |
| Package | Bulk |
| Ratings | DC |
| Voltage | 5V |
| Features | - |
| Lens Size | - |
| Lamp Color | Amber |
| Lens Color | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Viewing Angle | - |
| Product Status | Active |
| Lens Transparency | - |
| Termination Style | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Wavelength - Peak | 583nm |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 7mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.25" (6.35mm) |