Home / Oscillators / 510AAAM468000CAGR
510AAAM468000CAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510AAAM468000CAGR
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series Si510
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 468 kHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 43mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA