Home / Oscillators / 510CCA33M3300CAGR
510CCA33M3300CAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510CCA33M3300CAGR
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si510
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 33.33 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA