Home / Oscillators / 510CCA3M68640AAG
510CCA3M68640AAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510CCA3M68640AAG
Description:
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Series Si510
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 3.6864 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 510CCA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA