Home / Oscillators / 510CCB19M2000BAGR
510CCB19M2000BAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510CCB19M2000BAGR
Description:
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Series Si510
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 510CCB
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA