Home / Oscillators / 510FBA199M960AAG
510FBA199M960AAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510FBA199M960AAG
Description:
XTAL OSC XO 199.9600MHZ LVDS SMD
Series Si510
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 199.96 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 510FBA
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA