Home / Oscillators / 510FCA160M000BAG
510FCA160M000BAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510FCA160M000BAG
Description:
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 128
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series Si510
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 160 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 510FCA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA