Home / Oscillators / 510RBA25M0000BAG
510RBA25M0000BAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
510RBA25M0000BAG
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Si510
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V
Base Product Number 510RBA
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA