Home / Oscillators / 511BBA50M0000AAGR
511BBA50M0000AAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
511BBA50M0000AAGR
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series Si511
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 511BBA
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA