
Renesas Electronics America Inc
Product No:
511MLFT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.949
8.949
10
8.0864
80.864
25
7.71058
192.7645
100
6.69503
669.503
250
6.394108
1598.527
500
5.829922
2914.961
1000
5.077674
5077.674
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | CMOS |
| Series | LOCO™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 5.25V |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 511M |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Differential - Input:Output | No/No |