Home / Oscillators / 515BBA125M000BAG
515BBA125M000BAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
515BBA125M000BAG
Description:
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output LVDS
Series Si515
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 515BBA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA
Absolute Pull Range (APR) ±80ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA