Home / Specialized / 51701-10000804CALF
51701-10000804CALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51701-10000804CALF
Description:
CONN HEADER BLADE PWR 12POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Board Lock, Mating Guide
Termination Solder
Base Product Number 51701
Number of Positions 12
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C