Home / Specialized / 51701-10001203CCLF
51701-10001203CCLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51701-10001203CCLF
Description:
CONN HEADER BLADE PWR 15POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Mating Guide
Termination Press-Fit
Base Product Number 51701
Number of Positions 15
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C