Home / Specialized / 51721-10002420ABLF
51721-10002420ABLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51721-10002420ABLF
Description:
CONN HDR BLADE PWR 44POS EDGE MT
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Mating Guide
Base Product Number 51721
Number of Positions 44
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C