Home / Specialized / 51721-10003208AALF
51721-10003208AALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51721-10003208AALF
Description:
CONN HDR BLADE PWR 40POS EDGE MT
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Board Lock, Mating Guide
Base Product Number 51721
Number of Positions 40
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C