Home / Specialized / 51722-11002400AALF
51722-11002400AALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51722-11002400AALF
Description:
CONN HDR BLADE PWR 34POS EDGE MT
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Board Lock, Mating Guide
Termination Solder
Mounting Type Board Edge, Through Hole, Right Angle
Connector Type Header, Male Pins and Blades
Number of Columns -
Base Product Number 51722
Number of Positions 34
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C