Home / Specialized / 51740-10014800AALF
51740-10014800AALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51740-10014800AALF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 148POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Base Product Number 51740
Number of Positions 148
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C