Home / Specialized / 51740-10100801ACLF
51740-10100801ACLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51740-10100801ACLF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 10POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Guide Pin
Base Product Number 51740
Number of Positions 10
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C