Home / Specialized / 51741-10001218AALF
51741-10001218AALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51741-10001218AALF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 30POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Board Lock, Guide Pin
Termination Solder
Base Product Number 51741
Number of Positions 30
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C