Home / Specialized / 51741-10002409AALF
51741-10002409AALF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51741-10002409AALF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 33POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Board Lock, Guide Pin
Termination Solder
Number of Rows 4
Product Status Active
Base Product Number 51741
Number of Positions 33
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C