Home / Specialized / 51741-10003206CCLF
51741-10003206CCLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51741-10003206CCLF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 38POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features Guide Pin
Termination Press-Fit
Number of Rows 4
Product Status Active
Base Product Number 51741
Number of Positions 38
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C