Home / Specialized / 51745-10002006A0LF
51745-10002006A0LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
51745-10002006A0LF
Description:
CONN RCPT BLADE PWR 26POS PCB
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series PwrBlade®
Package Tray
Features -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Connector Type Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Number of Columns -
Base Product Number 51745
Number of Positions 26
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C