Home / Oscillators / 520L25IT38M4000
520L25IT38M4000
CTS-Frequency Controls
Product No:
520L25IT38M4000
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Function -
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2.5mA