Home / Oscillators / 520M15DT19M2000
520M15DT19M2000
CTS-Frequency Controls
Product No:
520M15DT19M2000
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Function -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±1.5ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA