Home / Oscillators / 520N05CT19M2000
520N05CT19M2000
CTS-Frequency Controls
Product No:
520N05CT19M2000
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Function -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 2mA