Home / Oscillators / 520N05HA16M3680
520N05HA16M3680
CTS-Frequency Controls
Product No:
520N05HA16M3680
Description:
XTAL OSC VCTCXO 16.3680MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCTCXO
Function -
Frequency 16.368 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max) 2mA