Home / Oscillators / 520N14425DTR
520N14425DTR
CTS-Frequency Controls
Product No:
520N14425DTR
Description:
2.5mm x 2.0mm Surface Mount Clip
Function -
Frequency 14.4 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 520
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA