Home / Oscillators / 520T25IA20M0000
520T25IA20M0000
CTS-Frequency Controls
Product No:
520T25IA20M0000
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ SNWV
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCTCXO
Function -
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA