Home / Oscillators / 521T10025ITR
521T10025ITR
CTS-Frequency Controls
Product No:
521T10025ITR
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 10 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA