Home / Oscillators / 521T14425DTR
521T14425DTR
CTS-Frequency Controls
Product No:
521T14425DTR
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 14.4 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA