Home / Oscillators / 521T19220CTR
521T19220CTR
CTS-Frequency Controls
Product No:
521T19220CTR
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 10mA