Home / Oscillators / 525L25015DTR
525L25015DTR
CTS-Frequency Controls
Product No:
525L25015DTR
Description:
3.2mm x 2.5mm Surface Mount Clip
Function -
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 525
Frequency Stability ±1.5ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA