Home / Oscillators / 525M19205ITR
525M19205ITR
CTS-Frequency Controls
Product No:
525M19205ITR
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Function -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA