Home / Oscillators / 530CB25M0025DG
530CB25M0025DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530CB25M0025DG
Description:
XTAL OSC XO 25.0025MHZ CMOS SMD
Series Si530
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25.0025 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 530CB
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA