Home / Oscillators / 532N32005CTT
532N32005CTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
532N32005CTT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Clip
Function -
Frequency 32 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 532
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 2.5mA