Home / Oscillators / 532R19210CTT
532R19210CTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
532R19210CTT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Clip
Function -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3V
Base Product Number 532
Frequency Stability ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 2mA