Home / Oscillators / 532R25005DTT
532R25005DTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
532R25005DTT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Clip
Function -
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3V
Base Product Number 532
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA