Home / Oscillators / 532R32025DTT
532R32025DTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
532R32025DTT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Clip
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Output Clipped Sine Wave
Series 532
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 32 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3V
Base Product Number 532
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2.5mA