Home / Oscillators / 533M50025CTT
533M50025CTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
533M50025CTT
Description:
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ HCMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 10mA