Home / Oscillators / 533R32025ITT
533R32025ITT
CTS-Frequency Controls
Product No:
533R32025ITT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount HCMO
Function Standby (Power Down)
Frequency 32 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3V
Base Product Number 533
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA