Home / Oscillators / 540BAA100M000BBG
540BAA100M000BBG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
540BAA100M000BBG
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 49
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
    Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
    User Guide
    Mfr Skyworks Solutions Inc.
    Type XO (Standard)
    Output LVDS
    Series Ultra™ Si540
    Package Strip
    Ratings -
    Function Enable/Disable
    Frequency 100 MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Base Resonator Crystal
    Package / Case 6-SMD, No Lead
    Product Status Obsolete
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Base Product Number 540BAA
    Frequency Stability ±20ppm
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 111mA
    Absolute Pull Range (APR) -
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Disable) (Max) 100mA