Home / Oscillators / 540BCA122M880ACG
540BCA122M880ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
540BCA122M880ACG
Description:
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVDS
Series Ultra™ Si540
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 122.88 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 111mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA