Home / Oscillators / 540CAB10M0000ACGR
540CAB10M0000ACGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
540CAB10M0000ACGR
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Series Ultra™ Si540
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 10 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 108mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA